Ece Ege Röportajı / Interview with Ece Ege

Interview/Röportaj:Suna Parlak

Photos/Fotoğraflar:Suna Parlak

Who’s Ece Ege?Ece Ege kimdir?

Ece Ege  is a  Turkish and French fashion designer and founder of the pret a porter line Dice Kayek.

Ece Ege Türk ve Fransız moda tasarımcısı ve kurucusu, ve Dice Kayek markasının sahibidir.

1)Öncelikle röportaj teklifimi kabul ettiğiniz için teşekkür ederim./ First of all, thank you for accepting the interview.

2)Ece Hanım,kız kardeşiniz Ayşe Hanım ile birlikte çalışma fikri nasıl ortaya çıktı?/ Ms. Ece, Ayse sister, how came the idea of ​​working with a lady?

Ece Ege:İlk koleksiyonlarımı işe başlarken ortak olduğum arkadaşımla yapıyorduk./I’m starting a business partner of my friends were doing the first collections.

3)Daha önce markanız Dice Kayek adı altında Machka için tasarımlar yapmıştınız,müşterilerin bu yönde tepkisi ya da tepkileri nasıl oldu?/Previously made a design for your brand Dice Kayek  under the name of the Machka ,so customer’s response in this direction, or what was the response?

Ece Ege:Doğru değil,ilk baştan beri Machka markası tektir, biz bu markanin kurulmasında ve devamında koleksiyonlarına sanat danışmanlığı yapıyoruz./
Machka brand is unique since the very beginning, we are making this the brand in the establishment and continuation of an art consultant to the collections. 

4)Fashion’s Night Out gecesinde ise Machka için kız kardeşiniz Ayşe ile birlikte özel tasarımlar yaptınız ve bu tasarımlar Dice Kayek imzası taşıyordu.Müşterilerin talepleri ürünlere nasıldı?/In the night of Fashion’s Night Out for Machka your sister Ayşe and you are made with special designs bore the signature of Dice Kayek. How was the demands of customers to products?

Ece Ege:Bu gece için özel ‘capsule collection’ denilen mini bir koleksiyon yaptık,ve müşteriler bu özel tasarımları oldukça beğendi.Yanlızca 40 adet üretildi üç renkten./For this night special ‘capsule collection’, which made a mini-collection, and the customers liked it very special designs. Only 40 pieces were produced in three colors.

5)Fashion’s Night Out İstanbul sizce,moda pazarındaki durgunluğu canlandıra biliyor mu?/ Do you think Fashion’s Night Out in Istanbul, Does anyone know who plays fashion market recession?

Ece Ege:Ne yazık ki yanlızca bir gece sürüyor.Durgunluğun geçmesi her hafta bir gece yapılsa belki mümkün ama o zaman da özelliğini kaybeder, insanlar sıkılır  ve her seferinde alışverişe çıkmaz./Have been made every week to pass a night of stagnation, perhaps impossible, but then loses the property, people are bored of shopping, does not every time.

6)Machka ve Twist bildiğimiz üzere İpekyol markasının alt markaları olarak nitelendiriliyor.İleride Twist ya da İpekyol ile projeleriniz olacak mı?/Twist and as we know Machka,İpekyol brand is considered as a sub-brands. Will there be future projects with Twist or İpekyol?

Ece Ege: Olmayacak, biz Machka’yı yapıyoruz./No, we do Machka.

7)Dice Kayek dünyaca ünlü bir marka olma yolunda hızlı adımlarla ilerliyor.Gossip Girl dizisinde Blair Waldorf karakterini canlandıran Leighton Meester’ı giydirdiniz,bunu nasıl başardınız?/ Dice Kayek advancing rapidly towards becoming a world-renowned brand. Who plays the character Blair Waldorf Leighton Meester Gossip Girl series and clothed, how did you manage it?

Ece Ege:Hiç haberimiz yoktu,bizden internetten öğrendik !Bunun yanı sıra, başka amerikan yıldızları da Dice Kayek giymiş, bu kişilerin özel ‘stylist’leri var.Onlar alışverişi yapıp,starları giydiriyorlar.Bizim kıyafetleri de satın alıp,kullanmışlar./There was no news from us, we learned from the internet! In addition, other American stars of the Dice Kayek dressed in their special ‘has Stylist.They do some shopping and wearing for them.Our uniforms are also considering buying, have used or dressed.

8)14 Aralık’ 2010’da Fransa’da  Avrupa Akdeniz Derneği’nin ‘en başarılı kadın’ ödülünü kazanmıştınız,tebrik ederiz,peki bildiğimiz gibi bu ödül kendi alanında önemli başarılara imza atmış ve genç nesillere örnek teşkil edecek 9 ünlü kadına veriliyor,sizce neden sizi secmiş olabilirler?

December 14 ‘in 2010 in France, the Euro-Mediterranean Association’s’ most successful women’s’ won the award, Congratulations, well as we know, this award had outstanding achievements in their field of nine famous women are exemplary, and the younger generations, do you think why you may have selected?

Ece Ege: Bilmem, onların takdiri 🙂 /I do not know, their appreciation 🙂

9)Peki türk markalarından herhangi biri ya da birileri sizce dünyaca ünlü bir marka olabilecek mi?Bu markalar sizce hangileri?Neden?/What do you think someone or any one of the world-famous brands of Turks to be a branded one? Which of these brands do you think? Why?

Ece Ege:Dünya markası olmak çok zor bir süreç.Türkleri bırakın,diğer ülkelerin markaları bile devamlılıklarını sürdürebilmek için milyonlarca dolar harcıyorlar.Bugün sıfırdan dünya markası olmak bence imkansız.Ama bir marka olarak, yurt dışında yayılabilirler, ticaret yapabilirler, mağaza açabilirler,ama dünya markası olmak fazla iddialı ve büyük bir iş.

World brand to be a very difficult process.Leave the Turks, even in other countries, brands are spending millions of dollars in order to maintain continuity and consistency.Today I think it impossible to be a global brand from scratch.But as a brand, spread abroad, can trade, the store can open,but I too ambitious to be a global brand and a great job.

10)İstanbul Moda Haftası hakkındaki düşünceleriniz nelerdir?İFW’nin moda dünyasında ki yeri nedir?/What are your thoughts on the Istanbul Fashion Week?  What is the place İstanbul fashion week(IFW) in the world of fashion?

Ece Ege:Bilemiyorum,katılmadığım için kimler ne yapıyor,ürünlerini nasıl pazarlıyorlar hiç haberim yok./I do not know, do not agree what to whom, how products are trading, not knowing that.

 
 

 
 

 
 

 

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s